neurofeedback-frekansÖzellikle Amerika’da yaygın olarak EEG-Biofeedback ya da Neurofeedback terapisi veya eğitimi olarak kullanılan yöntem temelinde Frekans Bant Eğitimi yöntemine dayanmaktadır.

Tüm NeXus sistemleri neurofeedback uygulamalarının özünü teşkil eden Frekans Bant Eğitimini çok yüksek çözünürlük ve kalite ile uygulayabilmektedir. Güçlü BioTrace yazılımımız sayesinde tüm frekanslar ham EEG den canlı olarak ayrıştırılabilir ve seçilen frekans veya frekanslar ister pozitif ister negatif yönde eğitilebilir.

neurofeedback-frekans-trainingFrekans seçimi, ön tanımlı frekanslardan yapılabileceği gibi ihtiyaca veya isteğe göre sizin tarafınızdan da ayarlanabilir. Bu ayarlama 0,1 lik bir hassasiyetle yapılabilir ve bu sayede çok hassas bir ayarlama imkânına sahip olursunuz.

Ayarlamış olduğunuz veya belirlediğiniz frekanslar ile eğitime başlamak çok kolaydır. İster manuel olarak, ister hızlı veya yavaş otomatik seçeneklerinden birini kullanarak eğitimi tek tuşla başlatabilirsiniz.

Ayrıca frekans bant genişliğini her kanal için ayrı ayrı ayarlayabilir, gerekirse seans veya kayıt esnasında bile değiştirebilirsiniz. Özellikle BCIA ve ISNR frekans bant ayarlaması ve seans esnasında değişimi konusuna eğitimlerinde ve sınavlarında yer vermektedir.