Neurofeedback ve Biofeedback Bir Arada!

Teknik Özellikler

Boyut (yaklaşık) 120 X 140 X45 mm
Ağırlık (yaklaşık) 500 Gram
Güç 8000 mAh Lityum-İyon Şarjlı Batarya
Pil Ömrü 24+ Saat
ADC Çıkışı/Çözünürlük 24 Bit
Kanal Sayısı 10
EEG Unipolar Kanalları
EXG Girişleri 4
AUX Girişleri 4
Dijital Giriş 1
EEG Unipolar Örnekleme Frekansı
EXG Kanalların Örnekleme Frekansı 8192 Örnek/Saniye
AUX Kanalların Örnekleme Frekansı 1024 Örnek/Saniye
Çözünürlük 24 Bit
Tipik Gürültü <=1.0 µV RMS(1-64 Hz)
Giriş Empedansı > 10^12
CMRR >=100 dB
Veri Bağlantısı Bluetooth / USB 2.0
Veri Saklama SDHC Kart
Sertifikasyon Medical Class II
Bluetooth Kablosuz Mesafe 10 – 20 Metre

NEXUS 10 MK II YENİ NESİL NEUROFEEDBACK / BIOFEEDBACK VE FİZYOLOJİK GÖRÜNTÜLEME, DEĞERLENDİRME VE GERİ BESLEME SİSTEMİ

Yüksek çözünürlüklü nörofizyolojik monitörleme ve geri bildirim dünya ile aynı anda Türkiye’de!

Yeni NeXus10 MK II tüm nörofizyolojik, fizyolojik ve geribildirim ihtiyaçlarını tek bir cihazda karşılayan en iyi çözümdür. 2011 yılının ikinci yarısında tüm dünyayla aynı anda ülkemizde de satışa sunulan cihaz, 2 yıl standart garantiye sahiptir ve istenirse 1 yıl uzatılmış garanti ile birlikte satın alınabilmektedir. Çok yüksek çözünürlüklere ulaşabilen bu yeni nesil cihaz, Mind Media’ nın çok gelişmiş artefakt azaltma yapısına sahip aktif kaplamalı sensörler kullanarak her seferinde mükemmel kayıt yapabilmektedir.

NeXus 10 MK II ile birlikte tek bir cihaz ile;

EEG (ElectroEncephaloGraphy), DC-EEG, SCP (Slow Cortical Potentials),ERP (Event Related Potentials), P300 (Positive 300 / Negative 100), EOG(ElectroOculoGraphy), HEG (Hemo Ensefalo Grafi), VEP (Visual Evoked Potentials), EMG (ElectroMyoloGraphy), RSP (solunum), ECG(ElectroCardioGraphy), HRV (Heart Rate Variable), TEMP (deri ısısı), SPO2(saturasyon), BVP (Blood Volume Pulse), SC/GSR (Skin Conduction / Galvanic Skin Response), ACCEL (acceloremeter), FORCE (kuvvet) çalışmalarının hepsini gerekli sensörler satın alındığı taktirde yapabilirsiniz.

Dijital Kanallar… 24 Bit Çözünürlük… LI-PO Batarya… Kablosuz Bağlantı…

Yeni NeXus 10 MK II çok yüksek çözünürlükte ve aktif kaplamalı sensörler sayesinde net olarak istediğiniz veriyi görmenizi sağlar.

2 – 16 adete kadar dijital kanal sayesinde kuvvet sensörü veya akselometre gibi sensörler kolaylıkla sisteme entegre edilebilir. Yüksek örnekleme oranı ile (8192 Örnek/Saniye ye kadar) çok kesin ve detaylı kayıtlar alabilrsiniz. Ayrıca üstün yazılımı sayesinde (BioTrace+) dilediğiniz kadar sensör verisini tek ekranda görebilir ve bu ekranları dilediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz. Yeni nesil Lityum Polimer batarya ve Bluetooth bağlantı sayesinde özgürce kayıt yapabilrsiniz.

NEUROFEEDBACK ve BIOFEEDBACK uygulamalarında çok gelişmiş ekran ve protokolleri kullanarak, özellikle çocuklara yönelik yaratılmış türkçe ekranlar ve protokollerle çok etkili  geri bildirimler verebilirsiniz. Ayrıca Neurofeedback ve Biofeedback uygulamalarını aynı anda yapabilirsiniz. Araştırmacılar için oldukça etkili bir biçimde verileri MATLAB ve diğer formatlarda EXPORT özelliği bulunmaktadır. Yeni NeXus 10 MK II ile çok yönlü araştırmalar ve terapiler oldukça kolay ve hızlı bir biçimde yapılabilmektedir. Bu ürün Neurofeedback ve Biofeedback bileşenidir.

  • Tamamen özgür hissetmeniz için kablosuz Bluetooth bağlantı
  • Yüksek çözünürlükte kayıt yapabilmeniz için USB bağlantı opsiyonu

Önemli Uyarı – Satış Koşulları

Neurofeedback sistemleri birden çok problem ve hastalığın iyileştirilmesi gibi tıbbi durumlar için kullanılabilmekte olduğu gibi, sporcularda performans geliştirme, kişisel farkındalığın arttırılması, dikkat ve konsantrasyonun geliştirilmesi, okul başarısı arttırılması, neuromarketing ve neuroimaging gibi çeşitli bilimsel projelerde kullanılması, çeşitli test ve değerlendirmelerde kullanılması, beyin bilgisayar arayüzü gibi bir çok tıbbi olmayan konuda da kullanılabilmektedir. Monomer Medikal, Mind Media marka Nexus sistemlerinin Türkiye’deki tek yetkili distribütörüdür ve sorumluluğu bu cihazları satmakla ve teknik destek vermek ile sınırlıdır. Türkiye’de 2017 yılı ilk çeyreği itibariyle henüz bu ürünleri kimlerin kullanabileceği veya kullanamayacağı ile ilgili her hangi bir düzenleme ya da kanun bulunmamaktadır. Detaylar için lütfen Sınırlı Sorumluluk belgemizi inceleyiniz!